diyetisyen@ozgediyet.com

Özge Naile Kazan Demirtaş

2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Eğitim hayatı boyunca çocuk sağlığı ve beslenmesi, sporcu beslenmesi, obezite tedavisi, kilo kontrolü gibi konularda çalışmalar yapmıştır.

    Çalışma Alanları ;

  • Otoimmun Hastalıklar
  • Tip1 ve Tip2 Diyabet,
  • Obezite,
  • Kilo Alımı,
  • Çocukluk Çağı Obezitesi,
  • Metabolik Hastalıklar
  • Fonksiyonel Beslenme Tedavisi
Sosyal Medya Hesapları :


Aldığı Tip1-diyabet tanısından sonra, diyabetli bireylerin, özellikle de diyabetli çocukların yaşam kalitesini artırma, beslenme tedavisine yardımcı olma adına bir çok girişimde bulunmuştur. Diyabetle ilgili deneyimleri, danışanlarının, diyabetin bir hastalık değil yaşam tarzı olduğunu farketmesinde ışık tutmuştur. Mezuniyeti sonrasında 2011-2014 yılları arasında Ankara Özel 100. Yıl Hastanesi’nde kurumsal ve klinik alanda çalışmalarını sürdürmüştür. Bu süreçte aynı zamanda Vamos Sport Complex’te de beslenme ve diyet danışmanlığı hizmeti vermiştir. Özge Naile Kazan Demirtaş, 2014 Ağustos ayında ÖZGEDİYET markasıyla Özge Naile Kazan Demirtaş Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlığı Merkezi’ni kurmuştur.

Zamanla klinik ekibin uzman kadrosunu genişleterek Ankara'daki ve online destek ile dünyanın bir çok şehrine hizmet vermeye devam etmektedir. Fonksiyonel Tıp Eğitimlerini tamamladıktan sonra, bütünsel tıp bakış açısıyla hastalıklarda tedavi konusunda başarılı sonuçlara imza atmaktadır. Tip1 Diyabetli bir birey olarak, otoimmun hastalıklarda ve kronik durumlarda yaşam kalitesinin artırılması ve korunmasının önemini bilerek tedavilerini planlanmaktadır. Hastalıklardan korunma ve mevcut hastalıkların yönetimi konusunda hizmet verebilmek kendisi ve ekibi açısından son derece gurur vericidir.